
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 2.2 GHz |
| Test Frequency | 2.15 GHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 24 mA |
| Gain | 32.2 dB |
| Noise Figure | 3.2 dB |
| P1dB | 9 dBm |
| Max Frequency | 3.2 GHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RF Type | General Purpose |
| Operating Frequency | 0 Hz to 2.2 GHz |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 133
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62659
Ext.Price$0.62659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62659 | $0.62659 |
| 10 | $0.50035 | $5.00350 |
| 25 | $0.45575 | $11.39375 |
| 50 | $0.41512 | $20.75600 |
| 100 | $0.37811 | $37.81100 |
| 300 | $0.35751 | $107.25300 |
| 500 | $0.33803 | $169.01500 |
| 1000 | $0.31962 | $319.62000 |
